Kad ir iGo no STILL, operators nav vajadzīgs

24.03.2021

Profesionāli lieliski zina: lai palielinātu ražotspēju un samazinātu noliktavu telpu ekspluatācijas izdevumus, jāautomatizē loģīstiskie procesi noliktavas iekšā.

Variants ir – kompleksā automatizācija. Taču sakarā ar noteiktām grūtībām šāda izeja nebūt nav tik piemērota visiem. Celoņi var būt saistīti ar šādu sistēmu augstu vērtību, izstrādes, kā arī iestatīšanas un adaptācijas sarežģītību. Turklāt, jāņem vērā, ka nepārtraukti mainīgās prasības loģistikai prasa elastīgākus un operatīvākus risinājumus.

Igo — vienkāršība un elastība.

Par izdevīgu alternatīvu šajā situācijā varētu kļūt intelektuālo risinājumu ģimene dažādu noliktavas iekšējo operāciju automatizēšanā ar kopnosaukumu Igo. Šo produktu piegādātājs ir vācu kompānija STILL GmbH (Vācija). Šīs sistēmas īpatnība ir ieviešanas vienkāršība un elastība. Iespējams automatizēt kā esošu, tā arī projektējamu noliktavu. Automatizācijas pamats ir iekrāvēju, krautnētāju, pasūtījumu atlasītāju sēriju paraugi, kas aprīkoti ar papildiekārtu un var strādāt kā automātiskajā, tā arī rokas režīmā. Papildus priekšrocība ir tā, ka automatizācijas projektus iespējams realizēt neapstājot tekošas noliktavu operācijas.

Viena no pēdējām izstrādēm šīs sistēmas ietvaros ir iGoEasy

Tas ir ātrs un ekonomisks kravu horizontālas pārvietošanas un iekraušanas-izkraušanas operāciju automatizācijas veids ar EGV-S tipa krautnētāja palīdzību. Citādi sakot, patērētājam ir iespēja patstāvīgi organizēt palešu pārvietošanu, piemēram, no ražošanas vietas uz glabāšanas zonu, ar krautnētāja palīdzību bez operatora dalības krautnētāja vadībā. Lai ieprogrammētu pārvietošanas maršrutu, lieto planšetdatoru Ipad ar intuitīvi saprotamo lietojumprogrammu IgoEasy.

Lai noteiktu krautnētāja atrašanās vietu, lieto speciālos noliktavā uzstādītos reflektorus. Kad reflektori ir uzstādīti, krautnētāju pavada ar rokām pa vajadzīgo maršrunu. Maršruts tiek ieraktīts un pārraidīts caur WI-FI Ipad lietojumprogrammā. Programma maršrutu aptimizē, vizualizē un ieraksta starpstacijas. Vēlāk šādā veidā ierakstītos transporta uzdevumus padara zināmus krautnētājam caur bezvadu tīklu, nospiežot Ipad pogu, un to izpilde notiek automātiski. Pateicoties vienkāršam un saprotamam interfeisam, ir iespējams patstāvīgi radīt transporta uzdevumu. Ir iespējams ieprogrammēt ātruma ierobežojumus vajadzīgos ceļa posmos un dažādus uzdevumus starppieturās. Kad krautnētājs pārvietojas automātiskajā režīmā, programmā var ieslēgt operatora kabīnes simulācijas funkciju –ekrānā tiks izvadīts attēls, kādu redzētu vadītājs braukšanas laikā, ja viņš vadītu krautnētāju patstāvīgi. Tekošs stāvoklis braukšanas laikā atspoguļojas virtuālajā noliktavas plānā. Bez tam, ir pieejami tādi dati, kā kustības ātrums, baterijas uzlādes līmenis un tekoši transporta pasūtījumi. Bieži lietojamos maršrutus iespējams saglabāt ātrās piekļuves izvēlnē. Tāda inovācijas sistēma vadāma no jebkāda noliktavas punkta caur bezvadu tīklu.

Arī interesants ir produkts iGoRemote, kas arī izstrādāts programmas Igo ietvaros.

Tā ir pusautomātiskā sistēma, kura neprasa kādas nopietnās uzstādīšanas izmaksas un vadāma ar tālvadības pults palīdzību. Sistēma sastāv no CX 20 tipa pasūtījumu atlasītāja vai CX-T tipa vilcēja, tālvadības pults, ko var piestiprināt pie rokas vai jostas, radiouztvērēja un personāla aizsargierīces. Sistēma paredzēta pasūtījumu komplektēšanas procesa viekāršošanai, kā arī padara šo sistēmu efektīvāku. Sitēma ļauj operatoram tikt vaļa no nepieciešamības ienākt koplektētājā un iznākt no tā. Turpretī, viņam tagad ir iespēja sakoncentrēties uz darba ar pasūtījumu komplektēšanu un iet tieši pie sekojošās šūnas. Ar šo mērķi koplektētājs pārvietojas paralēli vai opreratoram priekšā un vadāms ar tālvadības pults palīdzību, tai laikā, kad operators noceļ no plaukta preces un ievieto tās paliktnī. Operators var jebkādā brīdī, nospiežot pogu tālvadības pultī, nomainīt atlases pusi ejas iekšā vai automātiski izvairīties no šķēršļa un pēc tam atrast ceļu atpakaļ pie ieprogrammētā maršruta.

Šī vienkāršā, ekonomiskā sistēma ir efektīvāka un demonstrē visas savas priekšrocības noliktavās ar gariem atlases maršrutiem. Tāda tehnoloģija ļauj palielināt pasūtījumu komplektēšanas spēju no 20 līdz 30%.

Citi risinājumi ar nosaukumu Igo

CX-20 tipa automatizētie pasūtījumu komplektētāji spēj palīdzēt automatizēt noliktavas iekšējos procesus ar STILL sērijveida ražojamās tehnikas – tādas kā FM-X tipa krautnētāji ar izbīdāmu mastu vai EK-X и MX-X tipa šauru eju krautnētājkomplēktētāji –izmantošanu. Praktiski visas vertikālas un horizontālas pārvietošanas operācijas ir iespējams organizēt ar ielikto programmu bez operatora dalības. Navigācija notiek ar dažādu tehnoloģiju izmantošanu, piemēram, ar lāzera vai magnētisko navigācijas punku palīdzību. Tehnikā uzstādītie speciālie personāla aizsardzības skeneri garantē visaugstāko drošības līmeni jebkurā kustības virzienā. Citi sensori nodrošina precīzu palešu atpazīšanu. Tas viss var strādāt kopējā saistībā ar noliktavas pārvaldes sistēmu. Kompānijai STILL jau ir šādu sistēmu ieviešanas piemēri dažādās rūpniecības nozarēs – no pārtikas rūpniecības un loģistikas pakalpojumu piegādātājiem līdz medicīnas tehnikai un mašīnbūvei.

JUMS VĒL IR JAUTĀJUMI?
Sazinieties ar mums jebkurā Jums ērtā veidā, lai saņemtu vairāk informācijas
Jūsu pārlūks ir novecojis iesakām to atjaunināt uz jaunāko versiju
vai izmantot citu modernāku.